czwartek, 7 lutego 2013

(małe) zmiany

Jednym z moich postanowień było zabranie się za siebie, jednak ze mnie taki leniuch i szybko się poddaję to idę małymi kroczkami. Mianowicie staram się jeść 5 małych posiłków w miarę o tej samej porze (co bywa ciężkie) - dla mnie to już coś trzymać się tego punktu, choć praca mi to ułatwia ze śniadaniem i drugim śniadaniem (przedszkolny obiad - mała porcja). No i już prawie dwa tygodnie wracając z pracy nie korzystam z jakże ułatwiającego życie urządzenia zwanego windą, a wędruję na moje 8 piętro po schodach (148 schodów). Dużo - mało - każdy ma inne tego odczucie. Jednak dla mnie to niezły wysiłek biorąc pod uwagę marną kondycję, astmę i problemy z kolanami. A po schodach chodzę bo chcę sobie udowodnić, że potrafię sobie coś postanowić na poważnie (no i G. też, bo wciąż nie dowierza, że wytrzymam dłużej niż dwa tygodnie), i mobilizuję się dalej bo widzę drobne bo drobne ale zmiany na lepsze :)
Dziś tłusty czwartek, mimo iż staram się ograniczać słodycze (nie potrafię od tak się ich wyrzec) to i pączek a raczej pączki się napatoczyły, pycha :P Na co dzień pączków nie jem bo jakoś nie mam ochoty a dziś wyjątkowo :P No co :P W dodatku z nauczycielką z którą pracuję mierzyłyśmy się w pasie - tyle samo i ważyłyśmy się (ja ważę kilo więcej, foch!), ale zobaczymy kto wytrwa przy poście :D W końcu żadna z nas mało czym gardzi :)

3 komentarze:

 1. to powodzenia w postanowieniach:)dobrze, że taki tłusty dzień jest jeden w roku!
  pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przynajmniej u mnie taki plus z tej całej choroby że diet żadnych stosować nie muszę a wciąz jestem chuda. Tyle że ja znowu jestem bardzo szczuplutka i chciałabym przytyć, a to jest o wiele cięższe niż schudnięcie. U mnie wręcz niemożliwe.
  Trzymam kciuki, zeby udało Ci się wytrwać w postanowieniach. Na pewno zdrowsze będzie takie jedzenie niedużych posiłków i ruch - mi też by się przydało coś takiego:)

  OdpowiedzUsuń
 3. powodzenia w postanowieniach, może i mi od środy uda sie ograniczyć słodycze;-)

  OdpowiedzUsuń